Hakkında

ODTÜ Kitaplığı (Bookstore), ODTÜ Yerleşkesi içinde, Çarşı sitesinde bulunan, tek katlı binasında hizmet vermektedir.

Serbest dolaşım sistemi sayesinde, ferah ve rahat bir ortamda Öğretim Üyelerinin ve öğrencilerin rahatça dolaşarak, seçimlerini yaptıkları kitaplıkta, satışlar ve stok işlemleri bilgisayarla yürütülmekte olup güvenlik elektronik kontrol sistemi ile sağlanmaktadır.

Kitaplık, Üniversitemiz ders kitaplarını, yurt dışındaki ana kitap dağıtıcılarından, Öğrenci yararına özel şartlar sağlayarak ithal etmekte ve yine maliyetine yakın fiyatlarla satmaktadır. Öğrenciler, bölümlerinden isim ve yazarlarını Öğrendikleri ders kitaplarını buradan temin ederler.

Ders kitaplarının yanında Üniversitenin yayın ve dergileri ile çeşitli kuruluş ve kişilere ait yayınlariı da bulundurmaktadır. Yabancı Diller Yüksek Okulu'nun bastırmış olduğu kendi yayınlarının satışı da kitaplıktan yapılmaktadır.

Ankara Yerleşkemizde yapılan alıverişlerde nakit yanında kredi kartı da geçerlidir.

Ayrıca Kitaplığımız tarafından, Ankara dışından yapılan talepler de karşılanmaktadır. Ankara dışından kitap taleplerinde listemizden yararlanılabilir. Talep edilen kitapların bedelleri T.C. Ziraat Bankası ODTÜ Şubesi 8980700-5029(IBAN:TR370001001537089807005029)nolu Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırıldıktan sonra banka dekontu ile birlikte kitapların gönderileceği açık adreslerin, telefon numaralarının, 0 312 210 28 22 numaraya fakslanması veya kitapm@metu.edu.tr email adresimize gönderilmesi gerekmektedir. Siparişler adreslere anlaşmalı kargomuz vasıtasıyla ulaştırılmakta olup, kargo ücreti sipariş sahibine aittir.

Fiyatlarımız stoklarımızla sınırlıdır.

Fiyatlarımıza KDV dahildir.